KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13473011
nr 1347 3011
Christian August Printz
(1819-1867), Norge
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 10/6 50 (1850). Olja på pannå, 43x29
Christian August Printz, norsk bildkonstnär född 1819, död 1867.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:25:47
10/9 20:33:09
Christian August Printz
Läs mer om Christian August Printz